פורום היום שאחרי המלחמה

פורום היום שאחרי המלחמה, הכולל אנשי אקדמיה בתחומי מזרח תיכון, משפט ומדעי החברה,  הוקם מיד לאחר זוועות ה-7.10.2023. מטרתו העיקרית היא להעמיד על סדר היום הציבורי את התובנה כי פעולה צבאית נרחבת במטרה למוטט את שלטון החמאס בעזה חייבת להיות חלק מתוכנית מדינית כוללת, בשיתוף מדינות המערב ומדינות ערב המשתייכות לציר המתון. בלי שני האלמנטים הללו – הצבאי והמדיני, ישראל תצליח להכות בזרוע הצבאית של החמאס, אבל לא לחסל את השליטה שלו ברצועה (או למנוע צמיחת ארגונים דומים לו תחתיו). יש לנצל את ההסכמה הבינלאומית הרחבה, בעקבות טבח ה-7.10.2023, שהחמאס הוא סכנה לישראל, לשינוי התמונה מהיסוד – לא רק הצבאית אלא גם המדינית.


הפורום מבקש להשפיע על השיח הציבורי מייד ובאופן שוטף בעזרת מסרים יומיים, כתיבת ניירות עמדה, ראיונות בכלי התקשורת, וחבירה לקבוצות אחרות שפועלות לחשיבה על יעדיה המדיניים של המלחמה.

הרצאות

  • משך: שעה וחצי
  • עלות: ללא עלות / תרומה
  • מיקום: צפון הארץ,   מרכז הארץ,   ירושלים והסביבה,   דרום הארץ
  • שפה: עברית,   אנגלית

הרצאה / חוג בית

ברית ביטחון אזורית

האינטרס הבטחוני של ישראל הוא הצטרפות לקואליציה אזורית-בינלאומית מתונה וייצוב הציר המתון במזרח התיכון נגד הציר הג׳יהאדיסטי, מהלך שיוביל להקמת ברית ביטחון אזורית. זו הדרך היחידה שתבטיח את ביטחון ישראל בכל מרחביה לנו ולדורות הבאים. מהי ברית הביטחון האזורית ומה אני יכול.ה לעשות בששביל לקדם אותה?

מדיה וקישורים

הישארו בקשר

    Skip to content