חינוך פוליטי לדמוקרטיה ליברלית

אודותנו

במציאות של משבר דמוקרטי עמוק ומתקפה על הערכים הבסיסיים ביותר של הדמוקרטיה הליברלית, אנשי חינוך רבים מתמודדים באומץ עם האתגר העצום של חינוך לדמוקרטיה. המגדלור פועל לקידום החינוך הפוליטי לדמוקרטיה ליברלית על ידי רישות של אנשי חינוך, מסגרות וארגונים חינוכיים והעמקת הלמידה והכלים החינוכיים שלהם לפעול במציאות סבוכה זו. המגדלור מקיים תכניות הכשרה ושולחנות עבודה לצוותי חינוך בדרגים בכירים בשדה החינוך, מפתח תוכן חינוכי אקטואלי ומלווה תהליכי הטמעה של החינוך לדמוקרטיה ליברלית בתוך מסגרות חינוכיות של חברי הרשת. המגדלור הוא מיזם משותף של אידאה והחלוץ.
צרו עימנו קשר

תוכניות הכשרה שנתיות עבור אנשי ונשות חינוך בכירים

פורום המגדלור – מחזור ג’

הכשרה רעיונית שנתית בנושא חינוך פוליטי לדמוקרטיה ליברלית של בכירים.ות במסגרות חינוך בלתי פורמליות: תנועות וארגוני נוער, מחלקות נוער ברשויות מקומיות, מרכזים חינוכיים ומכינות קדם צבאיות. 

ימי רביעי אחת לחודש בשעות 9:00-17:00 בתל אביב וסמינר דו-יומי.

סילבוס:

    • לימוד מחשבה פוליטית, בסיסי המחשבה הדמוקרטית והליברליזם והמשבר הנוכחי של הדמוקרטיה הליברלית והמתקפה הפופוליסטית בישראל ובעולם
    • סוגיות הליבה של עיצוב דמותה של מדינת ישראל: הסכסוך הישראלי-פלסטיני, כלכלה פוליטית, ציונות, דת ומדינה ושותפות יהודית-ערבית. 
    • אג’נדה חינוכית דמוקרטית-ליברלית: הכרות עם המשנה החינוכית, עיסוק בדילמות חינוכיות של גבולות הסובלנות בחינוך ליברלי, אוניברסליות כבסיס לדמוקרטיה הליברליות ועוד.

לחצו כאן להגשת מועמדות.

ושלחו מכתב נלווה ללאורה מילוא, מנהלת מחלקת החינוך של אידאה:  [email protected]


תוכנית עוגן – הכשרה רעיונית למנהלי.ות אגפי חינוך ברשויות מקומיות

אל התוכנית מוזמנים מנהלי.ות אגף חינוך אשר שותפים לתפיסה כי יש תפקיד מכריע לחינוך בחיזוק סדר היום הדמוקרטי-ליברלי בישראל.

רקע:
בכל משטר דמוקרטי יש תפקיד מפתח למערכת החינוך בהכשרת אזרחי העתיד. מנהלי.ות אגף חינוך, מנהיגים.ות חינוכיים.ות הפועלים.ות בזירה המוניציפלית, הם.ן שחקן משמעותי וקריטי בקידום מערכת חינוכית המחנכת ומטפחת את ערכי הדמוקרטיה הליברלית.

רציונל:
לצד פורום ראשי הערים, קבוצה של מנהלי.ות אגפי חינוך ברשויות מקומיות תעסוק בלמידה משותפת של הפדגוגיה והכלים של החינוך הפוליטי לדמוקרטיה ותבחן את האפשרויות וכלי העבודה לחיזוק החינוך לדמוקרטיה ברשות, במטרה לקדם תוכניות חומש עירוניות.

התכנית:
“עוגן” – תכנית למנהלי.ות אגף חינוך תיפתח באפריל 2024 ותסתיים בנובמבר 2024. בכל חודש ניפגש בתל אביב למפגש שיכלול שתי הרצאות עם מרצים מהשורה הראשונה ויחידה אחת של השראה ולמידה מהשטח.

לפרטים:

[email protected] | 052-6719061

לחצו כאן להגשת מועמדות.

ימי שלישי | 9:00-17:00 | 10 מפגשים וסמינר | אפריל – נובמבר

הצטרפות למגדלור

אתם מציעים תוכן ערכי שמקדם את ערכי הדמוקרטיה הליברלית? אנחנו נשמח להגדיל את ההיצע ולצרף מרצים, מדריכים, אמנים, מערכים חינוכיים, משחקים, פעילויות וסרטים בנושאי העיסוק השונים שלנו!  

רוצים להצטרף למאגר הארגונים והמרצים של המגדלור?

מלאו את הטופס לבקשת עמוד פרופיל, ואנו נשמח לבחון את התאמתכם למאגר של המגדלור. 

יש לכם מערכי פעילות חינוכית מעולים שאתם רוצים להפיץ?

בשביל לגדל את האזרחים הדמוקרטיים של מחר, אנחנו כאנשי חינוך צריכים לעבוד יחד כדי להציע חינוך איכותי, ערכי, מעניין ומאתגר. יש לכם מערך שיעור? הצעה לפעילות שכתבתם? טקסטים חזקים לקריאה ודיון? נשמח אם תבחרו לשתף אותם דרכנו! 

צוות המגדלור

מנהלת מחלקת החינוך

לאורה מילוא

מנהלת רשת חינוך

תמר פרידמן ארד

פיתוח תכנים חינוכיים

עמיר איזנמן

מנהלת אתר המגדלור

מריאנה קזרנובסקי

הישארו בקשר

    Skip to content