מצפן: ביטחון לאומי למי?

#כהניזם_לא_בבית_ספרנו #חינוך_לשלום

המצפן משמש קריאת כיוון להתייחסות אקטואלית עבור צוותים חינוכיים, למען קידום החינוך הפוליטי לדמוקרטיה. התוכן נועד לא.נשי חינוך מכל הסוגים: מורות ומורים, רכזות ורכזים, מדריכות ומדריכים.

תיאור המערך

כפתרון לסיום המשבר הפוליטי של פיטורי גלנט והשבתת המשק, הבטיח ראש הממשלה נתניהו כי יעניק לשר בן גביר תקציבים וכוח אדם להקמת מיליציה שתישמע לפקודותיו. המהלך ממשיך יוזמה שהוביל בעבר נפתלי בנט, ונבלם בימי כהונתו של עמר בר-לב במשרד לביטחון לאומי. בן גביר, כהניסט מוצהר (‘לשעבר’), ושותפים אחרים במפלגתו, חותרים להקים ארגון סמי-צבאי, סמי-משטרתי, שיהנה מחסות החוק, ויופנה לטיפול בנקודות חיכוך עם הציבור הערבי בישראל ובשטחי יהודה ושומרון.

בשטח כבר פועל ארגון ‘השומר החדש’, שמבקש למלא את התפקיד הזה. הארגון, שהוקם ב-2007 חותר ללב המיינסטרים הישראלי, מציג עצמו כארגון א-פוליטי, ונהנה מתקצוב ציבורי נדיב וממחזור כספי שנתי של כ-100 מיליון ש”ח.

ראשיו היו שותפים בעבר להפצת העלילה הלא-מבוססת אודות הטרור החקלאי. בראשית דרכו נסמך השומר החדש על תרומותיו של ארווינג מוסקוביץ’, פטרון מוכר של מפעל ההתנחלויות, וממענקים של הקרן המרכזית לישראל – תומכת של ארגוני ימין דתי, בתוכם אף כאלה שפעלו ברוח כהניסטית.

דיון

  • על מי תגן מליציה בחסות בן גביר, וכנגד מי תפעל?
  • מה הבעיה עם הקמת מליציה שתסור למרותו של שר?
  • לאיזה וואקום נכנס השומר החדש?

הישארו בקשר

    Skip to content